Liss-Kristin fra Rana tuktet mannfolka

SAMMENLAGTVINNER: Liss-Kristin Olsen Saur fra Mo Pistolklubb gratuleres av Roger Solvang.  FOTO: MIKAEL BJØRNÅ

SAMMENLAGTVINNER: Liss-Kristin Olsen Saur fra Mo Pistolklubb gratuleres av Roger Solvang. FOTO: MIKAEL BJØRNÅ

Av
Artikkelen er over 1 år gammel
DEL

Liss-Kristin Olsen Saur fra Mo Pistolklubb stakk av med sammenlagtseieren i fin- og grovfelt da Mosjøen pistolklubb arrangerte feltstevne.

I feltløypa ved klubbhuset på Nes ble det konkurrert både lørdag og søndag. Det kom skyttere fra naboklubbene på Helgeland og fra Narvik.

Liss-Kristin ble nummer to på finfelten bak arrangørklubbens egen Roger Solvang. På grovfelten var hun best og vant sammenlagt.

Søndag var det Rolf Hansen fra Narvik Pistolklubb som stakk av med sammenlagtseieren i militær- og revolverfelt.

Det var også et innlagt klubbmesterskap for Mosjøen pistolklubb, der Bent Ove Lukassen og Roger Solvang vant.

Resultater:

Klubbmesterskap militærfelt
1. Bent Ove Lukassen 91
2. Mikael Bjørnå 82
3. Bent Andre Grønli 69
4. Christer Lukassen 66
5. Rolf Bjørnå 56

Klubbmesterskap finfelt:
1. Roger Solvang 94
2. David Oksfjellelv 86
3. Magne Nordnes 85
4. Christer Lukassen 84
5. Rolf Bjørnå 81
6. Bent Andre Grønli 80
7. Bent Ove Lukassen 80
8. Svanhild Blix 77

Finfelt lørdag
Klasse A:
1. Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK  94
2. Liss Kristin Saur, Mo PK  92
3. Torbjørn Johnsen, Brønnøysund PK  91
4. Trine Rosenvinge, Brønnøysund PK  90
5. Asbjørn Nordnes, Leirfjord SSK  90
6. Roy Blokhus, Mo PK  86
7. David Oksfjellelv, Mosjøen PK  86
8. Magne Nordnes, Mosjøen PK  85
9. Christer Skotnes Lukassen, Mosjøen PK  84
10. Ivar Reinfjell, Røsvatn PK  79
11. Jan-Roger Bonsaksen, Leirfjord SSK  77
Klasse B:
1. Rolf Hansen, Narvik PK  91
2. Ronny Pedersen, Mo PK 0 90
3. Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK  90
4. Tor Ståle Sørli, S.sjøen PK  89
5. Per Anker Sandberg, S.sjøen PK  83
6. Raymond Reppen, Brønnøysund PK  82
7. Bent Andre Grønli, Mosjøen PK  80
8. Bent Ove Lukassen, Mosjøen PK  80
Klasse C:
1. Rolf Bjørnå, Mosjøen PK  81
2. Svanhild Blix K Mosjøen Pistolklubb  77
3. Linda Marita Hågensen, Mo PK  60

Grovfelt
Klasse A:
1. Roger Hugo Solvang, Mosjøen PK 91
2. Roy Blokhus, Mo PK  90
3. Torbjørn Johnsen, Brønnøysund PK  90
Klasse B:
1. Ronny Pedersen, Mo PK  88
2. Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK  88
3. Ivar Reinfjell, Røsvatn PK  81
4. Jan-Roger Bonsaksen, Leirfjord SSK  81
5. Rolf Hansen, Narvik PK  80
6. Asbjørn Nordnes, Leirfjord SSK  77
Klasse C:
1. Liss Kristin Saur, Mo PK  94
2. Trine Rosenvinge, Brønnøysund PK  82
3. Bent Ove Lukassen, Mosjøen PK  70
4. Linda Marita Hågensen, Mo PK  66
Klasse D:
1. Raymond Reppen, Brønnøysund PK  69
2. David Oksfjellelv, Mosjøen PK  69
3. Svein Morten Rødfjell, Mo PK  69
4. Rolf Bjørnå, Mosjøen PK  54

Spesialfelt, Pistol
Klasse A:
1. Rolf Hansen, Narvik PK  74
2. Svein Morten Rødfjell, Mo PK  74
3. Torbjørn Johnsen, Brønnøysund PK  67
4. Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK  58
5. Roy Blokhus, Mo PK  55
6. Raymond Reppen, Brønnøysund PK  42
7. Bent Andre Grønli  40
8. Liss Kristin Saur, Mo Pistolklubb  32

Militærfelt søndag
Klasse A:
1. Torbjørn Johnsen, Brønnøysund PK 98
2. Evert Evertsen, Leirfjord SSK  82
Klasse B:
1. Rolf Hansen, Narvik PK  98
2. Roy Blokhus, Mo PK  96
3. Trine Rosenvinge, Brønnøysund PK  94
4. Bent Ove Lukassen, Mosjøen PK  91
5. Asbjørn Nordnes, Leirfjord SSK  84
6. Mikael Bjørnå, Mosjøen PK  82
7. Mikael Björn Sjøholm, S.sjøen PK  69
Klasse C:
1. Liss Kristin Saur, Mo PK  77
2. Svein Morten Rødfjell, Mo PK  70
3. Ivar Reinfjell, Røsvatn PK  68
4. Linda Marita Hågensen, Mo PK  68
5. Jan-Roger Bonsaksen, Leirfjord SSK  61
Klasse D:
1. Raymond Reppen, Brønnøysund PK  92
2. Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK  83
3. Bent Andre Grønli, Mosjøen PK  69
4. Christer Skotnes Lukassen, Mosjøen PK  66
5. Rolf Bjørnå, Mosjøen PK  56

Revolverfelt
Klasse A:
1. Torbjørn Johnsen, Brønnøysund PK  97
2. Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK  97
3. Roy Blokhus, Mo PK  91
Klasse B:
1. Rolf Hansen, Narvik PK  98
2. Evert Evertsen, Leirfjord SSK 86
3. Bent Ove Lukassen, Mosjøen PK  82
4. Asbjørn Nordnes, Leirfjord SSK  82
5. Svein Morten Rødfjell, Mo PK  81
6. Linda Marita Hågensen, Mo PK  64
Klasse C:
1. Trine Rosenvinge, Brønnøysund PK 86
2. Liss Kristin Saur, Mo PK 83
3. Ivar Reinfjell, Røsvatn PK  74
4. Mikael Björn Sjøholm, S.sjøen PK  72
5. Bent Andre Grønli, Mosjøen PK  70
6. Jan-Roger Bonsaksen, Leirfjord SSK  58
Klasse D:
1. Raymond Reppen, Brønnøysund PK  90
2. Rolf Bjørnå, Mosjøen PK  77
3. Christer Skotnes Lukassen, Mosjøen PK  52

Spesialfelt, Revolver
Klasse A:
1. Torbjørn Johnsen, Brønnøysund PK  81
2. Rolf Hansen, Narvik PK  76
3. Roy Blokhus, Mo PK  75
4. Svein Morten Rødfjell, Mo PK  67
5. Raymond Reppen, Brønnøysund PK  56
6. Jøran Stokvik Nilssen, Mo PK  53
7. Mikael Björn Sjøholm, S.sjøen PK  42

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags