Han ble dobbeltmester i fylkesmesterskapet - se hele resultatlisten her

DOBBELT: Hugo Berg ble fylkesmester både på elgbane og i jaktfelt.

DOBBELT: Hugo Berg ble fylkesmester både på elgbane og i jaktfelt.

Av
Artikkelen er over 2 år gammel

Hugo Berg fra Rana gjorde rent bord i fylkesmesterskapet på Sømna.

DEL

Sømna Jeger- og Fiskerforening arrangerte fylkesmesterskap i både jaktfelt og elgbane sist helg.

Ranværingen Hugo berg var suveren i jaktfelt, og han vant også elgbane etter en knallgod finaleskyting.

I lagsmesterskapet vant Rana elgjegerforening en suveren seier i jaktflet, mens Susendal jaktskytterklubb vant på elgbanen. Lagene består av tre skyttere, og det er hovedskytingen som teller.

Resultatliste lag jaktfelt

1. Rana EJF 1 427 (Hugo Berg, Wiktor Berg, Werner Jensen)

2. Sømna JFF 2 373 (Bjørn Åge Nilsen, Steinar Fagernes, Alf Rune Alexandersen)

3. Sømna JFF 1 362 (Øyvind Langø, Tove Merete Edvardsen, Odd Arne Abrahamsen)

4. Sømna JFF 4 352

5. Fauske og Sørfold JFF 1 347

6. Sømna JFF 10 325

7. Sømna JFF 8 310

8. Sømna JFF 9 307

9. Rana EJF 2 296

10. Sømna JFF 7 285

Resultatliste lag elgbane

1. Susendal JSK 1 274 (Kai Remi Johansen, Lars Petter Iversen, Åge Skogstad)

2. Sømna JFF 2 260 (Steinar Fagernes, Øyvind Langø, Bjørn Åge Nilsen)

3. Sømna JFF 1 255 (Werner Abrahamsen, Alf Rune Alexandersen, Tor-Espen Nilsen)

4. Rana EJF 1 253

5. Fauske og Sørfold JFF 1 248

6. Sømna JFF 4 238

7. Rana EJF 2 234

8. Sømna JFF 3 209

9. Sømna JFF 6 197

10. Sømna JFF 5 190

Fylkesmesterskap jaktfelt

(klasse og finaleresultat i parentes)

1. Hugo Berg, Rana EJF (A) 198 (50)

2. Werner Jensen, Rana EJF (E1) 189 (43)

3. Torstein Graven, Sømna JFF JB) 188 (48)

4. Tor-Espen Nilsen, Sømna JFF (JC) 178 (45)

5. Steinar Fagernes, Sømna JFF (JB) 174 (41)

6. Tove M Edvardsen, Sømna JFF (JB) 167 (37)

7. Wiktor Berg, Rana EJF (E2) 167 (34)

8. Selma M Hjelmseth, Sømna JFF (F) 160 (23)

9. Ingar Høgås, Rana EJF (JC) 159 (32)

10. Roy-Tom Almo, Fauske/Sørf (B) 139 (10)

11. Alf R Alexandersen, Sømna JFF (JB) 126

12. Werner Abrahamsen, Sømna JFF (JC) 124

13. Frank Gregersen, Brønnøy JFF (JC) 121

14. Øyvind Langø, Sømna JFF (JB) 121

15. Sivert Alexandersen, Sømna JFF (D2) 120

16. Alexander Larsen, Sømna JFF (JC) 120

17. Åge Skogstad, Susendal JSK (B) 119

18. Georg Storvik, Øverbygd JFF (JC) 118

19. Tor H Reitan, Sømna JFF (D2) 117

20. Bjørn-Åge Nilsen, Sømna JFF JB) 114

21. Svein G Albrigtsen, Fauske/Sørf (JA) 113

22. Odd A Abrahamsen, Sømna JFF ( JC) 111

23. Magnor Grøtheim, Sømna JFF (E1) 108

24. Roy-Helge Dahle, Sømna JFF (JC) 107

25. Beate Solli Nilsen, Sømna JFF F) 105

26. Rigmor A Olufsen, Fauske/Sørfold (JB) 105

27. Verner H Fjerdingøy, Sømna JFF (JC) 102

28. Jan-Erik Berg, Rana EJF (JC) 101

29. Merethe Sund, Sømna JFF (F) 101

30. Vanja Fjerdingøy, Sømna JFF (D2) 100

31. Martin Skog, Sømna JF (JC) 98

32. Jørgen A Hass, Sømna JFF (JC) 97

33. Line Mæhle, Sømna JFF (F) 97

34. Marthe A Dahle, Sømna JFF (D2) 95

35. Helge Emanuel Langø, Sømna JFF (JC) 95

36. Tora Frilstad, Sømna JFF (F) 93

37. Thomas Dahle, Sømna JFF (JC) 90

38. John Åge Hansen, Fauske/Sørfold (B) 88

39. Ida Kjærstad, Sømna JFF (F) 81

40. Olve Asmund Haugen, Sømna JFF (JC) 79

41. Øyvind Laumann, Brønnøy JFF (JC) 74

42. Thomas Baustad, Sømna JFF (JC) 74

43. Kent Inge Ingebrigtsen, Rana EJF (JC) 68

44. Ole A Reinfjord, Sømna JFF (JC) 68

45. Erlend A Dahle, Sømna JFF (JC) 66

46. Thor-Eivind Wærstad, Sømna JFF (JC) 60

47. Turid J Sund, Sømna JFF (F) 59

48. Kristoffer Kleiven, Sømna JFF (JC) 51

49. Jøran Alexandersen, Sømna JFF (D1) 47

50. Tirill Graven (Gjest) 44

51. Emma Meisfjord, Brønnøy JFF (D1) 19

Fylkesmesterskap elgbane

(klasse og finaleresultat i parentes)

1. Hugo Berg, Rana EJF (A) 119 (25)

2. Lars P Iversen, Susendal JSK (JB) 118 (23)

3. Kai R Johansen, Susendal JSK (B) 115 (22)

4. Steinar Fagernes, Sømna JFF (JA) 114 (22)

5. Hanne Engan, Susendal JSK (A) 113 (22)

6. Tor-Espen Nilsen, Sømna JFF (J) 113 (23)

7. Selma M Hjelmseth, Sømna JFF F 111 (23)

8. Tore Kjønnås, Vefsn JFF B 108 (19)

9. Bjørn Åge Nilsen, Sømna JFF (JB) 103 (14)

10. Christer Hauknes, Rana EJF (B) 98 (10)

11. Edmund Engan, Susendal JSK (E2) 88

12. Roy-Tommy Almo, Fauske/Sørf (B) 87

13. Åge Skogstad, Susendal JSK (A) 86

14. Odd Arne Abrahamsen, Sømna JFF (JB) 86

15. Svein G Albrigtsen, Fauske/Sørf(JA) 84

16. Wiktor Berg, Rana EJF (E2) 83

17. Alf Rune Alexandersen, Sømna JFF (JB) 83

18. Ingar Høgås, Rana EJF (JA) 83

19. Werner Abrahamsen, Sømna JFF (JC) 82

20. Helge Emanuel Langø, Sømna JFF (JC) 81

21. Beate Solli Nilsen, Sømna JFF (F) 80

22. Øyvind Langø, Sømna JFF (JB) 79

23. Jan-Erik Berg, Rana EJF (JC) 79

24. John Åge Hansen, Fauske/Sørf (B) 79

25. Verner H Fjerdingøy, Sømna JFF (JC) 78

26. Rigmor Anita Olufsen, Fauske/Sørf (JB) 77

27. Werner Jensen, Rana EJF (JB) 76

28. Tove Merete Edvardsen, Sømna JFF (JB) 70

29. Roy-Helge Dahle, Sømna JFF (JC) 70

30. Line Mæhle, Sømna JFF (F) 66

31. Kent Inge Ingebrigtsen, Rana EJF (JC) 63

32. Ida Kjærstad, Sømna JFF (F) 59

33. Tora Frilstad, Sømna JFF (F) 59

34. Jøran Alexandersen, Sømna JFF (D) 59

35. Thomas Dahle, Sømna JFF (JC) 57

36. Kristoffer Kleiven, Sømna JFF (JC) 57

37. Vanja Fjerdingøy, Sømna JFF (D2) 53

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags