Årets nyvinning i miniatyrskyting – skytterne møttes til hanekamper i Vefsn

GOD I HANEKAMP: Tre flotte ungdommer som var med på å dominere Hanekampstevnene i helg. Fra venstre Emil Lysøy Wika, Austerbygda (junior), Simon Røstad (senior) og Mats Hjartland, Fagervika (eldre rekrutt).  FOTO: GUDMUND RØSDAL

GOD I HANEKAMP: Tre flotte ungdommer som var med på å dominere Hanekampstevnene i helg. Fra venstre Emil Lysøy Wika, Austerbygda (junior), Simon Røstad (senior) og Mats Hjartland, Fagervika (eldre rekrutt). FOTO: GUDMUND RØSDAL

Av
Artikkelen er over 1 år gammel

I helga ble årets nyvinning i miniatyrskyting arrangert med stevner i Herringen, Remma, Granmoen og Kippermoen.

DEL

Stevnene fikk navnet Hanekamper i Vefsn, og navnet er inspirert av kommunevåpenet til Vefsn kommune.

Tilbakemeldingen fra deltakerne var nok ikke udelt positive. Det ble rett og slett litt for mye med fire stevner for dem som kom langveis fra.

Her må nok skytterlagene som sto bak tiltaket se på andre løsninger. All ære til tiltaket om en helg med mye skyting, men kanskje det neste år kan bli to stevner i januar og to i februar med samme arrangører.

Åpnet ny skytebane i Herringen

Meget god serie

Erik Tangstad, Grane slo virkelig til med fremragende skyting. Tre stevneseire og en fjerdeplass var en flott fjær i hatten.

Erik skjøt hele 248 poeng på Kippermoen som best, 245 i Herringen, 243 på Remma og 241 på Granmoen. En fantastisk serie som lover svært godt videre.

Simon Røstad, Fagervika vant på Granmoen med 244. Han var også svært jevn med alle stevner over 241.

Mats Hjartland, Fagervika og Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen samt junioren Emil Lysøy Wika, Austerbygda seiret i alle fire stevnene med flere gode resultat. I V-55 har det i den siste tiden vært en duell mellom Frode Albertsen, Mosjøen og brødrene Hjertås, Dunderlandsdalen. Denne gangen ble det to seire hver til Frode og Arild etter flotte resultater.

Deltakelsen var ikke så god som ventet med 51 i Herringen, 47 på Kippermoen, 44 på Granmoen og 43 på Remma.

I helga er det dobbeltstevne på Leland med Fagervika skytterlag som arrangør, mens det sjuende stevnet i Norgesvinducupen går i Herringen neste onsdag.

Resultater Mosjøen:

Klasse 5: 1. Simon Røstad, Fagervika 245, 2. Marius Hagfors, Austerbygda 243, 3. Tom Karlsen, Røvassdalen 243, 4. Morten Eriksen, Mosjøen 240, 5. Ørjan Svartisdalen Karlsen, Røvassdalen 240, 6. Ben Helland, Alteren 235
Klasse 4: 1. Erik Tangstad, Grane 248, 2. Siv Svartisdal, Røvassdalen 244, 3. Espen Leirvik, Hemnes og Sør-Rana 242 4. Arne Steinfjell, Alteren 239, 5. Alexander Albertsen, Mosjøen 236, 6. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 236, 7. Nils J. Johansen, Nesna 236, 8. Svein Gunnar Jakobsen, Mosjøen 233, 9. Øyvind Abel, Grane 232, 10. Geir Larsen, Dunderlandsdalen 227
Klasse 3: 1. Marius Fellingfors, Grane 236
Klasse 2: 1. Liv Kristin Landstad, Namsskogan 245 2. Roy Arne Vollan, Namsskogan 245, 3. May Helen Steinfjell, Alteren 244 4. Gunther Haas, Austerbygda 239, 5. Tanja Aanes, Fustvatn 237, 6. Per Magne Fellingfors, Grane 233
Klasse 1: 1. Tom-Arne Søraa Eriksen, Mosjøen 231, 2. Arne Fjellbekkmo, Mosjøen 224
V55: 1. Frode Albertsen, Mosjøen 246, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 246, 3. John B. Kvandal, Grane 245 4. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 244, 5. Bjørn Erik Andersson, Bjøllånes 237, 6. Steinar Aufles, Mosjøen 235
V65: 1. Tor Aanes, Fustvatn 247, 2. Lillian Herring, Austerbygda 243, 3. Svein Ivarrud, Susna 243
V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 249, 2. Gudmund Røsdal, Mosjøen 247, 3. Trond Brennhaug, Grane 243 4. Steinar Nilsen, Grane 240, 5. Edmund Eriksen, Mosjøen 239 6. Leif Ingebrigtsen, Mosjøen 237
Junior: 1. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 243 Eldre rekrutt: 1. Mats Hjartland, Fagervika 250, 2. Andre Dalsvåg Søraa, Mosjøen 249
Nybegynner ungdom: Ronja Hagfors, Austerbygda 241, Hågen Fellingfors, Grane 241, Ida Malene Gjersvik, Namsskogan 239, Stig Andre Vollan, Austerbygda 249

Resultater Herringen:

Klasse 5: 1. Simon Anfeldt Røstad, Fagervika 244, 2. Ørjan Svartisdal Karlsen, Røvassdalen 243, 3. Ben Helland, Alteren 242, 4. Tom Karlsen, Røvassdalen 242, 5. Marius Hagfors, Austerbygda 242, 6. Morten Eriksen, Mosjøen 229
Klasse 4: 1. Eirik Tangstad, Grane 245, 2. Siv Svartisdal, Røvassdalen 243, 3. Espen Leirvik, Hemnes og Sør-Rana 241, 4. Arne Steinfjell, Alteren 240, 5. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 239, 6. Nils J. Johansen, Nesna 238, 7. Øyvind Abel, Grane 236, 8. Geir Olav Larsen, Dunderlandsdalen 231
Klasse 3: 1. Jan Ove Herring, Fustvatn 240, 2. Marius Fellingfors, Grane 238, 3. Marius Mastervik, Drevja 222
Klasse 2: 1. Liv Kristin Landstad, Namsskogan 240, 2. Günther Haas, Austerbygda 240, 3. Roy Arne Vollan, Namsskogan 239, 4. Sindre Stornes, Fustvatn 239, 5. May Helen Steinfjell, Alteren 239, 6. Tanja Aanes, Fustvatn 232, 7. Per Magne Fellingfors, Grane 231
Junior 16–17 år: 1. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 247, 2. Even Stornes, Fustvatn 225
Eldre rekrutt 14–15 år: 1. Mats Hjartland, Fagervika 248, 1. Andre Dalsvåg Søraa, Mosjøen 248
Rekrutt 11–13 år: 1. Vetle Jensen, Fustvatn 243, 2. Ole Martin Finseth, Fustvatn 235
NU-15 år: Hågen Fellingfors, Grane 230, Ida Malene L. Gjersvik, Namdal 232, Ronja Hagfors, Austerbygda 241, Stig Andre Vollan, Austerbygda 246
V55: 1. Frode Albertsen, Mosjøen 247, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 245, 3. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 245, 4. John Bernhard Kvandal, Grane 241, 5. Steinar Aufles, Mosjøen 234, 6. Yngve Straum, Ømmervatn 226
V65: 1. Tor Aanes, Fustvatn 247, 2. Svein Arne Ivarrud, Susna 246, 3. Lillian Herring, Austerbygda 245, 4. Magne Mjåvatn, Ømmervatn 239
V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 249, 2. Gudmund Røsdal, Mosjøen 247, 3. Trond Brennhaug, Grane 246, 4. Edmund Eriksen, Mosjøen 241, 5. Steinar Nilsen, Grane 241, 6. Leif Ingebrigtsen, Mosjøen 240
NV16+ år: 1. Marius Stornes, Fustvatn 236

Resultater Austerbygda

Klasse 5: 1. Simon Røstad, Fagervika 241, 2. Ben Helland, Alteren 241, 3. Ørjan S. Karlsen, Røvassdalen 240, 4. Tom Karlsen, Røvassdalen 239, 5. Marius Hagfors, Austerbygda 233, 6. Morten Eriksen, Mosjøen 229
Klasse 4: 1. Erik Tangstad, Grane 243, 2. Espen Leirvik, Hemnes og Sør-Rana 240, 3. Siv Svartisdal, Røvassdalen 238, 4. Arne Steinfjell, Alteren 237 5. Geir Larsen, Dunderlandsdalen 227, 6. Birger Nordås, Austerbygda 226, 7. Øyvind Abel, Grane 221
Klasse 3: 1. Marius Fellingfors, Grane 239
Klasse 2: 1. Roy Arne Vollan, Namsskogan 243, 2. Liv Kristin Landstad, Namsskogan 237, 3. Tanja Aanes, Fustvatn 237, 4. Per Magne Fellingfors, Grane 236, 5. Gunther Haas, Austerbygda 234
V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 246, 2. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 245, 3. Frode Albertsen, Mosjøen 241 4. Steinar Aufles, Mosjøen 237, 5. John B. Kvandal, Grane 235
V65: 1. Svein Ivarrud, Susna 247, 2. Lillian Herring, Austerbygda 245, 3. Tor Aanes, Fustvatn 242
V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 247, 2. Steinar Nilsen, Grane 246, 3. Gudmund Røsdal, Mosjøen 244, 4. Trond Brennhaug, Grane 242, 5. Edmund Eriksen, Mosjøen 242
Junior: 1. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 242
Eldre rekrutt: 1. Andre Dalsvåg Søraa, Mosjøen 248 1. Mats Hjartland, Fagervika 248
Nybegynner ungdom: Hågen Fellingfors, Grane 241, Ida Malene Gjervik, Namsskogan 229, Stig Andre Vollan, Austerbygda 239, Henry Nordli, Austerbygda 220, Sverre Værdalshaug, Austerbygda 170, Jenny Bekkavik, Austerbygda 132, Pernille Bekkavik, Austerbygda 135, Ronja Hagfors, Austerbygda 240

Resultater Granmoen

Klasse 5: 1. Simon Røstad, Fagervika 244, 2. Tom Karlsen, Røvassdalen 243, 3. Ørjan S. Karlsen, Røvassdalen 241, 4. Ben Helland, Alteren 240, 5. Morten Eriksen, Mosjøen 238, 6. Marius Hagfors, Austerbygda 236
Klasse 4: 1. Erik Tangstad, Grane 241, 2. Espen Leirvik, Hemnes og Sør-Rana 240, 3. Siv Svartisdal, Røvassdalen 239, 4. Nils J. Johansen, Nesna 239, 5. Arne Steinfjell, Alteren 238, 6. Øyvind Abel, Grane 234, 7. Bjørn Brattbakk, Mosjøen 231, 8. Geir Larsen, Dunderlandsdalen 228
Klasse 3: 1. Marius Mastervik, Drevja 234, 2. Marius Fellingfors, Grane 224
Klasse 2: 1. Roy Arne Vollan, Namsskogan 244, 2. Liv K. Landstad, Namsskogan 241, 3. May Helen Steinfjell, Alteren 240, 4. Tanja Aanes, Fustvatn 238, 5. Gunther Haas, Austerbygda 235, 6. Per Magne Fellingfors, Grane 234
V55: 1. Arild Hjertås, Dunderlandsdalen 248, 2. Frode Albertsen, Mosjøen 246, 3. Bjørn E. Andersson, Bjøllånes 244, 4. Trond Hjertås, Dunderlandsdalen 241, 5. Steinar Aufles, Mosjøen 237, 6. John B. Kvandal, Grane 236, 7. Yngve Straum, Ømmervatn 234
V65: 1. Svein Ivarrud, Susna 249, 2. Tor Aanes, Fustvatn 247, 3. Lillian Herring, Fustvatn 244, 4. Magne Mjåvatn, Ømmervatn 240
V73: 1. Gunnbjørn Fagervik, Mosjøen 248, 2. Gudmund Røsdal, Mosjøen 247, 3. Edmund Eriksen, Mosjøen 246, 4. Leif Ingebrigtsen, Mosjøen 243
Junior: 1. Emil Lysøy Wika, Austerbygda 245
Eldre rekrutt: 1. Mats Hjartland, Fagervika 250 2. Andre Dalsvåg Søraa, Mosjøen 248
Nybegynner ungdom: Ronja Hagfors, Austerbygda 239 Hågen Fellingfors, Grane 240 Ida Malene Gjersvik, Namsskogan 233 Stig Andre Vollan, Austerbygda 241

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags