Fantastisk resultat på HSB-trial

De to beste på 10 km. Elise Øvereng 11 år og Stine Haustreis. Stine var best med 46.59, men Elise kom i mål på den fantastiske tiden 49.41. Foto: Per Vikan

De to beste på 10 km. Elise Øvereng 11 år og Stine Haustreis. Stine var best med 46.59, men Elise kom i mål på den fantastiske tiden 49.41. Foto: Per Vikan

Av
Artikkelen er over 2 år gammel
DEL

Elise Bredesen Øvereng er bare 11 år, men løp fra de fleste på 10km fra Langvatn gård og ned til Kippermoen i søndagens Reinfjellmarsj.

Hun ble bare slått av skyrunner og seniorløper Stine Haustreis.

På den andre distansen, den nye løypa på 21 km, var det Heidi hestmark Smalås som var raskest av kvinnene. Hun hadde også en imponerende tid som ville gitt en tredjeplass blant herrene.

Her er resultatene i aktivklassene fra søndagens to distanser i  Reinfjellmarsjen.

HSB-trial 10 km:

Jenter 12-13. år 10km
1. Elise B. Øvereng, MIL Ski 49:41
2. Maria Krane Åga IL 51:24

Gutter 12-13. år 10km
1. Kristoffer Aakvik, MIL Ski 44:34
2. Viljar Gjerstad, MIL Ski 52:49
3. Eirik Nystuen, MIL Ski 1:10:48

Jenter 14-15år 10km
1. Ida Amundsen Leirfjord IL 56:34
2. Sofie H. Haustreis, MIL Ski 1:03:55

Gutter 14-15år 10km
1. Preben Horven, Bossmo/Ytt 42:54
2. Birk Fjellheim, Bossmo/Ytt 45:26
3. Trym Gjerstad, MIL Ski 45:44
4. Petter Lenningsvik Korgen IL 47:50
5. Johannes B. Øvereng, MIL Ski 49:17
6. William Endresen, MIL Ski 54:03
7. Sebastian Amundsen Leirfjord IL 54:04
8. Eirik Fjelddahl Hagen, Bossmo/Ytt 1:03:37

Kvinner junior 10km
1. Marthe Jensen Westvik, MVS idrett 1:01:13
2. Live Sandvik, MVS idrett 1:02:22
3. Melissa K. Leer, MVS idrett 1:04:46
4. Andrea Myrnes Steinrud, MVS idrett 1:04:57
5. Sofia Lovise Vatnan, MVS idrett 1:11:51
6. Mathilde Vatnan, MVS idrett 1:11:56
7. Pernille Helskog Eriksen, MVS idrett 1:12:03
8. Tuva Sund, MVS idrett 1:14:20
8. Malin V. Villmones, MVS idrett 1:14:20
10. Kaja-Sofie Nikolaisen, MVS idrett 1:15:44
11. Emma Johnsen, MVS idrett 1:18:18
12. Silje L. Edvardsen, MVS idrett 1:20:50
13. Emilia Mo Pedersen, MVS idrett 1:21:50
14. Camilla Bjørgvik Larsen, MVS idrett 1:21:51
15. Malene W. Graarud, MVS idrett 1:22:17
16. Ebba Kvitnes, MVS idrett 1:23:51
17. Christina Hestmark, MVS idrett 1:28:01
18. Emma Tokle, MVS idrett 1:28:58
19. Trude Tverå, MVS idrett 1:49:01
19. Elise Granhaug, MVS idrett 1:49:01
19. Charlotte T. Hanssen, MVS idrett 1:49:01
22. Celine P. Forbergskog, MVS idrett 2:08:44

Menn junior 10km
1. Håkon R Jacobsen, MIL Ski 42:05
2. Sander H. Haustreis, MIL Ski 49:35
3. Morten Jensen Westvik, MVS idrett 54:16. 54:16
4. Håvard Skipnes, MIL Ski 54:18
5. Markus E Faksmo Halsøy IL 1:29:00
6. Fredrik A. Fjellstad, MVS idrett 2:08:46
7. Håkon Grønbech Nyland, MVS idrett 2:08:48
8. Kristoffer Sætern Knutsen, MVS idrett 2:08:55

Kvinner senior 10km
1. Stine Haustreis, Tromsø Løpeklubb 46:59
2. Mona Vik, Hattfjelldal IL 52:16

Menn senior 10km
1. Joakim Klaussen Aakvik, MIL Ski 45:39
2. Halvor Aakervik, Hattfjelldal IL 46:46
3. Egil Fjellheim, Bossmo/Ytt 51:25
4. Rune Sørgård, Helgelandskraft 52:32
5. Bjørn Krane, Åga IL 53:47
6. Christian Nyland 1:06:13. 1:06:13
7. Joakim Kirkemyr 1:09:30 1:09:30

Menn veteran 10km
1. Torstein Aasen 53:10
2. Rune Heggedal, Korgen IL 56:17. 56:17
3. Asbjørn Petter Edvardsen, S.sjøen IL 1:00:26

HSB-trial 21 km:

Kvinner junior 21km
1. Inger Elise Hagen, MVS idrett 2:37:16
2. Malin T. Abrahamsen, MVS idrett 2:55:40
2. Erica Bjørhusdal Wangsvik, MVS idrett 2:55:40

Menn junior 21km
1. Ivar Tverå Korgen IL 1:53:01
2. Jesper Abelsen Andreasen, Halsøy IL 2:00:19

Kvinner senior 21km
1. Heidi Hestmark Smalås, Namdal løpeklubb 1:47:50
2. Guro Toppen 2:06:28
3. Karin Kjensli Kjerstad IL 2:09:51
4. Britt Ina Hals 2:13:43
5. Cecilie Utstumo 2:16:25
6. Ingjerd Hagen Hattfjelldal IL 2:37:16
7. Karina Sharon Fagerbakk 2:44:30

Menn senior 21km
1. Jan Olav Smalås, Namdal løpeklubb 1:40:39
2. Tarjei Solli, Drevja IL 1:42:42
3. Martin Vatshaug, Drevja IL 1:48:48
4. Morten Lenningsvik, Korgen IL 1:51:11
5. Erik Nordstoga, Alcoa 1:53:51
6. Sverre Solheim Ekchoff 1:53:57
7. Espen Forsell, Halsøy IL 2:09:33
8. Tommy Gjerstad, MIL Ski 2:24:00
9 Morten Mjåvatn, Ømmervatn Skl 2:53:49

Kvinner veteran 21km
1. Anna Dalen 3:18:46

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags