Aleksander vant dobbelt KM-gull på Fauske

TO KM-GULL: Det ble seier både lørdag og søndag på Aleksander Slydahl, Mosjøen IL.  Foto: Privat

TO KM-GULL: Det ble seier både lørdag og søndag på Aleksander Slydahl, Mosjøen IL. Foto: Privat

Av
Artikkelen er over 1 år gammel

Aleksander Slydahl, Mosjøen IL vant KM-gull både lørdag og søndag på Fauske.

DEL

En stor kontingent fra klubbene sør for Korgfjellet var på plass i kretsmesterskapet i langrenn i Klungsetmarka.

Og det ble flere gull i lørdagens klassiske distanser og søndagens skøyting.

Aleksander Slydahl vant M19/20 med god margin lørdag og hadde nest beste tid på 20 km etter Rolf Einar Jensen i seniorklassen. Søndag ble det sekundstrid og Aleksander vant med seks tideler på Jesper Abelsen Andreasen, Halsøy.

Amalie Kristin Kvandal ble også kretsmester begge dagene, men hun hadde ingen konkurrenter.

Trygve Hines, Herringen IL vant G14 klassisk lørdag, og Hanna Bjørnli, Halsøy IL vant søndagens skøytedistanse i J14.

Ellers ble det mange medaljevinnere fra våre klubber.

Trygve Mathias Hines fra Herringen IL ble kretsmester i klassisk. Han vant med 5,6 sekunders margin til Vetle Knutsen fra Innstrandens i klasse G14. Det er veldig lenge siden Herringen IL har hatt en kretsmester i langrenn, og kanskje har det ikke skjedd før. En stor gratulasjon til Trygve.

Her er medaljevinnerne fra helgas KM

Lørdag klassiske distanser
G 11 år - 2 km (ikke KM-klasse)
1. Oliver Bjørnli, Halsøy  6:33,8

J 12 år - 2 km (ikke KM-klasse)
1. Elise Bredesen Øvereng, Mosjøen  6:33,4

G 13 år - 3 km
1. David Bertnes Leite, Innstrandens  8:27,1
3. Viljar Henriksbø Gjerstad, Mosjøen  8:53,5

G 14 år - 3 km
1. Trygve Mathias Hines, Herringen  8:26,6
2. Vetle Mathiesen Knutsen, Innstrandens  8:32,2

Menn senior - 20 km
1. Rolf Einar Jensen, Bossmo og Ytteren IL 47:56,4
2. Mikkel Arntsen, Sortland og Omegn 49:55,7
3. Håvard Solbakken, Innstrandens 50:57,8
6. Yngvar Alexander Hansen, Mosjøen  53:45,1

Kvinner senior - 10 km
1. Amalie Kristin Kvandal, Leirfjord  31:15,6

M 19/20 år - 20 km
1. Aleksander André Slydahl, MVS/Mosjøen  48:43,2
2. Ole Jacob Forsmo, Halsøy  49:11,4
3. Jesper Abelsen Andreasen, MVS/Halsøy  49:47,1

G 16 år - 7,5 km
1. Preben Horven, Bossmo og Ytteren  19:59,5
2. Kristoffer Grønvik, Mosjøen  21:10,3
3. Trym Henriksbø Gjerstad, Mosjøen  23:10,1

J 14 år - 3 km
1. Marte Alstad-Larsen, Fauske  8:43,4
2. Martine Evensen, Sømna  9:18,1

J 15 år - 5 km
1. Marie Risvoll Amundsen, Fauske  13:58,1
2. Ida Breivik Amundsen, Leirfjord  15:45,9

Søndag skøytedistanser
G 11 år - 2 km (ikke KM-klasse)
1. Oliver Bjørnli, Halsøy  6:20,2

J 12 år - 2 km (ikke KM-klasse)
1. Elise Bredesen Øvereng, Mosjøen  5:40,6

J 14 år - 3 km
1. Hanna Bjørnli, Halsøy   7:55,2
2. Marte Alstad-Larsen, Fauske   7:59,5
3. Martine Evensen, Sømna  8:22,4

J 15 år - 5 km
1. Marie Risvoll Amundsen, Fauske  13:05,6
2. Eline Bentsen, Vinger  14:10,6
3. Ida Breivik Amundsen, Leirfjord  14:11,1

Kvinner senior - 5 km
1. Amalie Kristin Kvandal, Leirfjord  13:44,5

Menn senior - 10 km
1. Rolf Einar Jensen, Bossmo og Ytteren  21:08,2
2. Mikkel Arntsen, Sortland og Omegn  21:58,3
3. Brian Nymo Holmstrøm, Fauske  22:05,4
5. Yngvar Alexander Hansen, Mosjøen  23:43,8

M 19/20 år - 10 km
1. Aleksander André Slydahl, MVS/Mosjøen  21:28,5
2. Jesper Abelsen Andreasen, MVS/Halsøy  21:29,1
3. Ole Jacob Forsmo, Halsøy  21:46,9

G 13 år - 3 km
1. David Bertnes Leite, Innstrandens  7:44,4
3. Viljar Henriksbø Gjerstad, Mosjøen  7:57,0

G 14 år - 3 km
1. Bastian Rødfjell Brumoen Åga IL 7:49,4
2. Vetle Mathiesen Knutsen, Innstrandens  8:03,7
3. Trygve Mathias Hines, Herringen 8:05,4

G 16 år - 5 km
1. Preben Horven, Bossmo og Ytteren  10:56,9
2. Kristoffer Grønvik, Mosjøen  11:32,5
3. Trym Henriksbø Gjerstad, Mosjøen  12:22,1

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags