Løp jula inn på Adventsstevnet i Steinkjer: Flotte resultater av helgelendingene

JEVNT: Nora Brandsnes Pedersen, SIL foran  Mina Hofstad, Hattfjelldal på 60m i J15. Det ble en tett og jevn duell og Nora vant med åtte hundredeler.  Foto: Privat

JEVNT: Nora Brandsnes Pedersen, SIL foran Mina Hofstad, Hattfjelldal på 60m i J15. Det ble en tett og jevn duell og Nora vant med åtte hundredeler. Foto: Privat

Av

Emma Sofie Eriksen fra SIL fortsetter der hun slapp i fjor, og løp godt i Adventsstevnet på Steinkjer.

DEL

Emma Sofie, som løper i klasse J16, var raskest av alle både på 60m og på 200m uansett klasse.

På 200m fikk hun tiden 26.15, som er akkurat 1000 poeng på Tyrvingtabellen. Hun løp også en god 60m på 8.14, og den gir 975 poeng.

Klubbvenninnen Nora Brandsnes Pedersen fulgte opp med seier både på 200m og 60m.

Hattfjelldal hadde som vanlig den største troppen av de tilreisende, og Sander Konradsen slo til på 60m med 7.72. Det gir hele 954 poeng på Tyrvingtabellen.

Sigrid Forsmo Kapskarmo, også fra Hattfjelldal, vant både 60m og lengde og resultatene 8,45 og 4,97 gir over 940 poeng på den samme tabellen.

Resultater fra Adventsstevnet på Guldbergaunet i Steinkjer:
G-13 200 m
1. Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIK 25,43
6. Gabriel Lande-Norheim, Hattfjelldal 31,05
7. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal 31,72
8. Ådne Vollan, Hattfjelldal 32,43
G-13 60 m
1. Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIK 8,04
3. Magnus Hanem, Hattfjelldal 8,82
8. Gabriel Lande-Norheim, Hattfjelldal 9,13
9. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal 9,32
11. Ådne Vollan, Hattfjelldal 9,58
G-13 Lengde
1. Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer FIK 4,62
2. Magnus Hanem, Hattfjelldal 4,28
3. Gabriel Lande-Norheim, Hattfjelldal 4,11
4. Ådne Vollan, Hattfjelldal 4,00
5. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal 3,83
G-14 200 m
1. Sivert Moen, Steinkjer FIK 24,99
3. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal 25,83
5. Isak Larsen, Hattfjelldal 27,03
G-14 60 m
1. Rikard Skarstad, Kolvereid IL 7,72
4. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal 7,91
5. Isak Larsen, Hattfjelldal 8,26
8. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 8,40
G-14 Kule 4,0kg
1. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal 12,42
3. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 11,15
G-14 Lengde
1. Rikard Skarstad, Kolvereid IL 5,18
3. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal 4,66
G-14 Lengde
5. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 4,37
G-15 200 m
1. Sander Konradsen, Hattfjelldal 25,11
G-15 60 m
1. Sander Konradsen, Hattfjelldal 7,72
G-18/19 60 m
1. Sigve Brandtzæg Hårberg, Steinkjer FIK 7,55
2. Sondre Mjølkarlid, Hattfjelldal 7,62
G-9 60 m, kule, lengde
Lukas Norheim Lande, Hattfjelldal 10,78, 5,79, 2,90

J-10 60 m, kule, lengde
Aurora Mjølkarlid, Hattfjelldal 9,81, 6,26, 3,53
J-11 200 m
1. Pernille Skundberg, Hattfjelldal 33,52
3. Helene Hanem, Hattfjelldal 34,88
J-11 60 m
1. Helene Hanem, Hattfjelldal 9,84
J-11 Lengde
1. Helene Hanem, Hattfjelldal 3,64
J-12 200 m
1. Maren Skogstad Sjåvik, Hattfjelldal 30,91
2. Åse Vik Larsen, Hattfjelldal 31,33
3. Sigrid Overrein, Ogndal IL 32,21
J-12 60 m
1. Åse Vik Larsen, Hattfjelldal 8,99
3. Patricija Luiza Kibalcica, S.sjøen 10,22
J-12 Kule 2,0kg
1. Maren Skogstad Sjåvik, Hattfjelldal 9,33
2. Patricija Luiza Kibalcica, S.sjøen 7,62
J-12 Lengde
1. Åse Vik Larsen, Hattfjelldal 4,35
2. Maren Skogstad Sjåvik, Hattfjelldal 4,25
3. Patricija Luiza Kibalcica, S.sjøen 3,36
J-14 200 m
1. Ella Luktvasslimo, Steinkjer FIK 27,74
2. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 28,03
3. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 29,79
4. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 32,01
J-14 60 m
1. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 8,45
2. Ella Luktvasslimo, Steinkjer FIK 8,52
3. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 8,73
5. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 8,85
J-14 Kule 3,0kg
1. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 9,74
2. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 8,98
J-14 Lengde
1. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 4,97
2. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 4,80
J-15 1000 m
1. Nora Brandsnes Pedersen, Sandnessjøen 3.17,30
J-15 200 m
1. Nora Brandsnes Pedersen, Sandnessjøen 27,84
3. Mina Hofstad, Hattfjelldal 29,18
J-15 60 m
1. Nora Brandsnes Pedersen, Sandnessjøen 8,43
2. Mina Hofstad, Hattfjelldal 8,51
J-15 Kule 3,0kg
1. Frida Elise Havik, Namsen FIF 10,63
3. Mina Hofstad, Hattfjelldal 8,64
J-16 200 m
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen 26,15
J-16 60 m
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen 8,14
J-16 Lengde
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen 5,41
J-9 60 m, lengde
Odil Vollan, Hattfjelldal 11,54, 2,77
MS 60 m
1. Erik Tanawat Mikkeljord, Hattfjelldal 7,13

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags