Helgelendingene kapret bestemannspremiene

BESTEMANNSPREMIE: Sigurd Farbu (t.v.) løp for første gang 800 m, og kapret bestemannspremien på Sparebank 1 lekene i Bodø. Her er han på pallen  på 400m, der han ble nummer to. Foto: Kjell Vidar Norheim

BESTEMANNSPREMIE: Sigurd Farbu (t.v.) løp for første gang 800 m, og kapret bestemannspremien på Sparebank 1 lekene i Bodø. Her er han på pallen på 400m, der han ble nummer to. Foto: Kjell Vidar Norheim

Av
Artikkelen er over 2 år gammel

Utøverne fra Sandnessjøen, Hattfjelldal og Sømna gjorde nesten rent bord i Sparebank 1 Lekene i Bodø nylig.

DEL

Det ble mange bestemannspremier til slutt, og veldig mange klasseseirer.

Hattfjelldalingene hadde åtte urøvere med i friidrettstevnet, og de reiste hjem med 13 gull, 10 sølv og 5 bronsemedaljer.

131 utøver konkurrerte i hele 527 enkeltøvelser. 190 premiseremonier måtte til for å dele ut gull- , sølv. og bronsemedaljene i jente og gutteklassene og til junior-/seniorutøverne.

– Det ble ei super helg for oss. Alle våre utøvere fikk medaljer og mange av dem var gull, sier trener Kjell Vidar Norheim i Hattfjelldal Friidrett.

Her er alle resultatene.

Bestemannspremiene i Sparebank1 Lekene.
Jenter
Korte løp: Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen IL (J15, 100m, 1014)
Lange løp: Nora Brandsnes, Sandnessjøen IL (J14, 600m, 850)

Gutter:
Lange løp: Sigurd Farbu, Hattfjelldal IL (G15, 800m, 776)
Hopp: Kajus Zilinskaz, Sandnessjøen IL (G13, Høyde, 993)
Kast: Brage Viljar Arumairasa, Sømna IL (G12, Diskos, 923)

Dag 1

G-12 60m
1. Nikolai Høyvang, Bodø Friidrettsklubb 9,07
3. Gabriel Lande-Norheim, Hattfjelldal IL Fridrett 9,46

G-12 Høyde
1. Gabriel Lande-Norheim, Hattfjelldal IL Fridrett 1,25
3. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal IL Fridrett 1,15

G-12 Kule 3,0kg
1. Brage Viljar Arumairasa, Sømna IL 8,84
4. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal IL Fridrett 5,30

G-13 60 m, Finale
1. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen IL 8,40
4. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 8,89
8. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal IL Fridrett 17,47

G-13 Høyde
1. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen IL 1,60
2. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal IL Fridrett 1,35

G-13 Kule 3,0kg
1. Kristian Tårnes, Bodø Friidrettsklubb 9,66
2. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 9,51

G-13 Slegge 3,0kg/119,5cm
1. Kristian Tårnes, Bodø Friidrettsklubb 27,96
2. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 22,99
4. Brage Viljar Arumairasa, Sømna IL 15,86

G-14 100 m Finale
1. Simon Aune Johansen, IK Hind 12,32
4. Didrik Sannan Gartland, Hattfjelldal IL Fridrett 13,66

G-14 Kule 4,0kg
1. Simon Aune Johansen, IK Hind 9,02 646
2. Didrik Sannan Gartland, Hattfjelldal IL Fridrett 8,54

G-14 Slegge 4,0kg/119,5cm
1. Didrik Sannan Gartland, Hattfjelldal IL Fridrett 19,67

G-15 400 m Finale
1. Henrik Lünell Alstadhaug, Bodø Friidrettsklubb 56,40
2. Sigurd Farbu, Hattfjelldal IL Fridrett 59,01

G-16 100 m Finale
1. Lars-Thomas Sparrok Larsen, Hattfjelldal IL Fridrett 11,87
2. Espen Shields, Sortland Friidrettsklubb 12,79

G-16 400 m Finale
1. Lars-Thomas Sparrok Larsen, Hattfjelldal IL Fridrett 55,21
2. Jakob Silåmo, Rana Friidrettsklubb 57,75
3. Einar Bjøru, Sømna IL 1,00,37

G-16 Kule 5,0kg
1. Sivert Harald Setvik Loe, SMIL Engavågen 10,35
2. Einar Bjøru, Sømna IL 9,07

G-16 Slegge 5,0kg/120,0cm
1. Einar Bjøru, Sømna IL 14,35

G-rekrutt 60 m Finale
Johan Kilvær Nilssen (10) Herøy IL 13,09
Lukas Lande Norheim (09) Hattfjelldal IL Fridrett 11,52
Magnus Kilvær Nilssen (10) Herøy IL 12,97
Thomas Opland Nyalwal (10) Herøy IL 12,56

G-rekrutt Kule 2.0kg
Johan Kilvær Nilssen (10) Herøy IL 2,71
Magnus Kilvær Nilssen (10) Herøy IL 2,48
Thomas Opland Nyalwal (10) Herøy IL 3,01

J-12 60 m Finale
1. Emma Baustad, Sømna IL 9,09
4. Urd Hestmark Dalen, Herøy IL 10,05
7. Oda Kilvær Nilssen, Herøy IL 10,27

J-12 Diskos 0,6kg
1. Emma Baustad, Sømna IL 14,73

J-12 Lengde, satssone
1. Emma Baustad, Sømna IL 4,06
6. Urd Hestmark Dalen, Herøy IL 3,38
7. Oda Kilvær Nilssen, Herøy IL 3,37

J-13 60 m, Finale
1. Astrid Namana Hansen, Narvik IL 8,49
2. Iselin Evensen, Sømna IL 8,55
3. Guro Martine Brøndbo Dahl (0 Hattfjelldal IL Fridrett 8,72
8. Martine Evensen, Sømna IL 9,47

J-13 Diskos 0,6kg
1. Thea Celin Olsen Nygård, Sømna IL 22,07
4. Iselin Evensen, Sømna IL 17,23
6. Martine Evensen, Sømna IL 11,45

J-13 Lengde, satssone
1. Martine Evensen, Sømna IL 4,81
7. Hedda Skjerve, Sandnessjøen IL 4,08
8. Iselin Evensen, Sømna IL 3,95

J-13 Slegge 2,0kg/110cm
1. Guro Martine Brøndbo Dahl (0 Hattfjelldal IL Fridrett 20,47
3. Sara Slåttøy, Sømna IL 18,35

J-13 Spyd 400gr
1. Kaja Bjørgan, Narvik IL 22,95
3. Sara Slåttøy, Sømna IL 21,19
4. Thea Celin Olsen Nygård, Sømna IL 19,66
5. Hedda Skjerve, Sandnessjøen IL 17,37

J-14 100 m Finale
1. Lise Qin Roll-Sneve, Narvik IL 13,57
2. Solveig Bjøru, Sømna IL 13,86
3. Nora Brandsnes Pedersen, Sandnessjøen IL 14,03
5. Emilie Lindvall Dahle, Sømna IL 14,19
7. Ingrid Kilvær Nilssen, Herøy IL 15,46

J-14 Diskos 0,75kg
1. Oda Baustad, Sømna IL 22,13

J-14 Lengde
1. Solveig Bjøru, Sømna IL 4,28
2. Nora Brandsnes Pedersen, Sandnessjøen IL 4,15
5. Emilie Lindvall Dahle, Sømna IL 3,93

J-14 Spyd 400gr
1. Solveig Bjøru, Sømna IL 18,74
2. Oda Baustad, Sømna IL 18,08

J-15 100 m, Finale
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen IL 12,81
2. Nora Glad Thorshaug, Bodø Friidrettsklubb 13,50
3. Malin Gram Rønninghaug, Bodø Friidrettsklubb 13,52

J-15 Lengde
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen IL 4,84

J-rekrutt 60 m Finale
Mali Opland Nyalwal (08) Herøy IL 10,42
Frøya Baustad (09) Sømna IL 10,88

J-rekrutt Lengde, satssone
Mali Opland Nyalwal (08) Herøy IL 3,30
Frøya Baustad (09) Sømna IL 2,75

MS 400 m Finale
1. Kjell Vidar Norheim, Hattfjelldal IL Fridrett 57,15

Dag 2

G-12 Diskos
1. Brage Viljar Arumairasa, Sømna IL 29,28
2. Gabriel Lande-Norheim, Hattfjelldal IL Fridrett 14,59

G-12 Lengde satssone
1. Nikolai Høyvang, Bodø Friidrettsklubb 4,19
2. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal IL Fridrett 3,89
3. Gabriel Lande-Norheim, Hattfjelldal IL Fridrett 3,74

G-12 spyd
1. Brage Viljar Arumairasa, Sømna IL 27,19

G-13 600m
1. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen IL 1,43,40

G-13 diskos
1. Kristian Tårnes, Bodø Friidrettsklubb 24,73
2. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 22,90

G-13 lengde
1. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen IL 4,88
7. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 3,82

G-13 spyd
1. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 31,19

G-14 diskos
1. Didrik Sannan Gartland, Hattfjelldal IL Fridrett 22.58

G-14 lengde
1. Simon Aune Johansen, IK Hind 4,79
2. Didrik Sannan Gartland, Hattfjelldal IL Fridrett 4,47

G-15 800m
1. Sigurd Farbu, Hattfjelldal IL Fridrett 2,16,42

G-16 200m
1. Lars-Thomas Sparrok Larsen, Hattfjelldal IL Fridrett 24,51

G-16 diskos
1. Einar Bjøru, Sømna IL 27,22

G-16 lengde
1. Lars-Thomas Sparrok Larsen, Hattfjelldal IL Fridrett 5,65

G-16 spyd
1. Einar Bjøru, Sømna IL 31,88

G rekrutt 600m
Magnus Kilvær Nilssen (10) Herøy IL 2,45,21

G rekrutt lengde
Thomas Opland Nyalwal (10) Herøy IL 1,79
Johan Kilvær Nilssen (10) Herøy IL 1,70
Magnus Kilvær Nilssen (10) Herøy IL 1,69
Lukas Lande Norheim (09) Hattfjelldal IL Fridrett 2,79

J-12 kule
1. Emma Baustad, Sømna IL 8,15
2. Urd Hestmark Dalen, Herøy IL 7,54
3. Oda Kilvær Nilssen, Herøy IL 6,58

J-12 60m hekk
1. Kaja Pedersen, Sortland Friidrettsklubb 11,06
3. Hedda Skjerve, Sandnessjøen IL 12,52

J-12 600m
1. Iselin Evensen, Sømna IL 1,48,58
2. Martine Evensen, Sømna IL 1,50,80

J-13 høyde
1. Linea Steiro-Darén, Sortland Friidrettsklubb 1.41
2. Hedda Skjerve, Sandnessjøen IL 1.35
3. Martine Evensen, Sømna IL 1.25
5. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 1.15

J-13 kule
1. Sara Slåttøy, Sømna IL 10,0
3. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal IL Fridrett 9,45
4. Iselin Evensen, Sømna IL 8,66
7. Thea Celin Olsen Nygård, Sømna IL 7,71
12. Martine Evensen, Sømna IL 6,21

J-14 200m
1. Astrid Namana Hansen, Narvik IL 28,52
2. Oda Baustad, Sømna IL 29,86
4. Emilie Lindvall Dahle, Sømna IL 30,88

J-14 60m hekk
1. Idunn Hamran Brattland, Rana Friidrettsklubb 11,66
2. Solveig Bjøru, Sømna IL 12,43

J-14 600m
1. Nora Brandsnes Pedersen, Sandnessjøen IL 1,46,25
3. Ingrid Kilvær Nilssen, Herøy IL 1,56,29

J-14 høyde
1. Idunn Hamran Brattland, Rana Friidrettsklubb 1.38
2. Emilie Lindvall Dahle, Sømna IL 1.38
3. Solveig Bjøru, Sømna IL 1.30

J-14 kule
1. Oda Baustad, Sømna IL 9,82 941
3. Nora Brandsnes Pedersen, Sandnessjøen IL 5,91

J-15 200m
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen IL 27,01

J-15 80m hekk
1. Tina Nygård Stavenes, Narvik IL 13,82
2. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen IL 14,24

J rekrutt 600m
Mali Opland Nyalwal (08) Herøy IL 2,18,11
Frøya Baustad (09) Sømna IL 2,39,21

Menn senior lengde
1. Kjell Vidar Norheim, Hattfjelldal IL Fridrett 5,31

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags