Friidrettsutøverne med gode resultater i Steinkjer Indoor: Sesongen er i gang

FORNØYD: En fornøyd tropp fra Hattfjelldal friidrett i Steinkjer Indoor sist helg. De startet innendørsseongen med todagers stevne i den flotte friidrettshallen i Steinkjer.  FOTO: PRIVAT

FORNØYD: En fornøyd tropp fra Hattfjelldal friidrett i Steinkjer Indoor sist helg. De startet innendørsseongen med todagers stevne i den flotte friidrettshallen i Steinkjer. FOTO: PRIVAT

Av

Utøvere fra Hattfjelldal, Sømna og Sandnessjøen har startet innendørssesongen.

DEL

Utover sesongen skal de delta på mange store stevner, og det er ikke lenge til UM innendørs i Ulsteinvik. 1. til 3. mars arrangerer klubben til Karsten Warholm, Dimna IL, UM innendørs i Ulsteinhallen.

Mange hattfjelldalinger var med sist klubben arrangerte UM i 2015. Astri Farbu fikk sølv i kappgang, og Erik Mikkeljord løp både hekk og flatt på sprinten.

Nå er Erik (19) klar for enda et nytt UM, og på Steinkjer satte han klubbrekord på 60m.

Erik løp på 7,01 og har tro på at han skal få se 6-tallet i løpet av et par måneder.

– Jeg har gjort en god treningsjobb gjennom høsten og har knapt hatt en sykedag. Nylig kom jeg hjem fra et vellykket treningsopphold i utlandet. Derfor har jeg tro på at jeg skal klare å løpe en god del fortere fremover enn jeg har gjort de siste vintrene, sier Mikkeljord.

Det var 250 deltakere og masse gode resultater i Steinkjer Indoor.

Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen satte to klubbrekorder med 58,56 på 400m og 8,07 på 60m. På 60m tangerte hun SIL-rekorden til Edith Meek Allern, og fikk bestemannspremie.

Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal (J15) hoppet 10,89 i tresteg og 5,11 i lengde. Begge resultatene er sterke. Kvalifisert til junior-NM.

Emilija Kibalcica, SIL (J15) satte klubbrekord i høyde med 1,60.

Alle resultater for våre utøvere

Gutter 9 år 60m og kule:
Thomas Opland Nyalwal, Herøy, Magnus Kilvær Nilssen, Herøy, Johan Kilvær Nilssen, Herøy
Gutter 9 år, lengde
Johan Kilvær Nilssen, Herøy, Magnus Kilvær Nilssen, Herøy
G-12 Kule 3,0kg
1. Jarl Amund Arumairasa, Sømna 7,33
G-14 200 m
1. Bastian Elnan Aurstad, Steinkjer 24,52
5. Karl Emil Kjeldsand, Sandnessjøen 29,92
8. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal 31,85
G-14 60 m (dag 1)
1. Marius Kjeldsli Ersøybakk, Stadsbygd 8,55
3. Karl Emil Kjeldsand, Sandnessjøen 9,02
7. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal 9,44
G-14 Kule 4,0kg
1. Brage Viljar Arumairasa, Sømna 10,93
G-14 Lengde
1. Sigurd Mjølkarlid, Hattfjelldal 3,88
G-15 60 m (dag 1)
1. Martin Haugen Skårild (04) Børsa IL 7,74
3. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal 7,83
5. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen 8,04
8. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 8,58
G-15 Høyde
1. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen 1,70
G-15 Kule 4,0kg
1. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal 12,93
2. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 12,77
3. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen 11,22
G-15 Tresteg
1. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 9,92
G-16 60 m (dag 1)
1. Sander Konradsen, Hattfjelldal 7,68
G-17 200 m
1. Jørgen Homstad, Overhalla 22,91
5. Vegard Remnes, Sandnessjøen 26,55
J-10 40 m hekk
Agnes Therese Eriksen, Aurora Ansnes Igeland, Hanna Mørk og Mathea Isabell Mula Wennberg, Sandnessjøen
J-10 60 m (dag 1)
Agnes Therese Eriksen, Hanna Mørk, Aurora Ansnes Igeland og Mathea Isabell Mula Wennberg, Sandnessjøen
J-10 Kule 2,0kg
Agnes Therese Eriksen, Hanna Mørk, Mathea Isabell Mula Wennbergn og Aurora Ansnes Igeland, Sandnessjøen
J-10 Lengde
Hanna Mørk, Agnes Therese Eriksen, Mathea Isabell Mula Wennberg og Aurora Ansnes Igeland, Sandnessjøen
J-11 200 m
1. Mali Opland Nyalwal, Herøy 32,59
3. Aurora Mjølkarlid, Hattfjelldal 33,83
J-11 60 m (dag 1)
1. Aurora Mjølkarlid, Hattfjelldal 9,60
J-11 60 m hekk 68,0 6,5m
1. Aurora Mjølkarlid, Hattfjelldal 12,09
J-11 Lengde
1. Aurora Mjølkarlid, Hattfjelldal 3,68 859
J-12 200 m
1. Hannah Rebekah Murai-Ubby, Ranheim 28,61
6. Pernille Skundberg, Hattfjelldal 33,93
8. Tomine Aleksandersen, Sandnessjøen 34,78
9. Helene Hanem, Hattfjelldal 35,87
10. Dorthe Lorvik, Herøy 36,12
11. Inga Eriksen Valnes, Sandnessjøen 36,67
12. Embla Hestmark Dalen, Herøy 37,23
J-12 60 m (dag 1)
1 . Hannah Rebekah Murai-Ubby, Ranheim 8,74
6. Mira Iselin Mikalsen, Ogndal 9,82
8 . Helene Hanem, Hattfjelldal 10,06
9. Pernille Skundberg, Hattfjelldal 10,11
10. Dorthe Lorvik, Herøy 10,49
11. Embla Hestmark Dalen, Herøy 11,16
J-12 60 m hekk 76,2 7m
1. Kristine Næss, Utleira 11,92
3. Tomine Aleksandersen, Sandnessjøen 14,13
4. Inga Eriksen Valnes, Sandnessjøen 15,04
J-12 Lengde
1. Kristine Næss, Utleira 3,72
2. Helene Hanem, Hattfjelldal 3,66
5. Tomine Aleksandersen, Sandnessjøen 3,30
7. Dorthe Lorvik, Herøy 2,83
8. Embla Hestmark Dalen, Herøy 2,81
J-13 200 m
1. Tora Kvitvang Benan, Steinkjer 30,68
7. Maren Skogstad Sjåvik, Hattfjelldal 32,75
J-13 60 m (dag 1)
1. Tora Kvitvang Benan, Steinkjer 8,75
2. Lykke Bjørkmo-Johansen, Rana FIK 9,19
7. Maren Skogstad Sjåvik Hattfjelldal IL 9,38
J-13 Kule 2,0kg
1. Maren Skogstad Sjåvik, Hattfjelldal 9,04
J-13 Lengde
1. Tora Kvitvang Benan, Steinkjer 4,36 865
2. Maren Skogstad Sjåvik, Hattfjelldal 4,01
J-15 200 m
1. Ane Skjetne, Ranheim 27,02
3. Iselin Evensen, Sømna 27,10
6. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 28,44
J-15 60 m (dag 1)
1. Iselin Evensen Sømna IL 8,24
4. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 8,63
5. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 8,65
J-15 60 m hekk
1. Nora Aune, Ranheim 9,57
2. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 10,21
3. Tiril Charlotte Graven, Sømna 10,89
J-15 800 m
1. Martine Evensen, Sømna 2.33,13
J-15 Høyde
1. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 1,60
2. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 1,45
J-15 Kule 3,0kg
1. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 9,95
J-15 Tresteg
1. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 10,89
2. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 9,85
3. Tiril Charlotte Graven, Sømna 8.79
J-16 200 m
1. Agnes Elisabeth Morud, Ranheim 26,31
5. Mina Madeleine Hofstad, Hattfjelldal 29,59
J-16 60 m (dag 1)
1. Mina Madeleine Hofstad, Hattfjelldal 8,67
J-16 800 m
1. Ingrid Kilvær Nilssen, Herøy 2.30,75
J-16 Høyde
1. Tiril Moan Grøtan, Beitstad 1,50
2. Solveig Bjøru, Sømna 1,45 857
J-16 Kule 3,0kg
1. Evelyn Sundal, Dalebrand 9,78
2. Mina Madeleine Hofstad, Hattfjelldal 9,25
J-16 Kule 3,0kg
1. Evelyn Sundal, Dalebrand 9,78
2. Mina Madeleine Hofstad, Hattfjelldal 9,25
J-16 Tresteg
1. Solveig Bjøru, Sømna 9,51 761
J-17 60 m (dag 1)
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen 8,12
J-17 Tresteg
1. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen 11,09
KS 60 m superfinale, kvinner
1. Malin Bårdsgård Kulseth, Selsbakk 7,78
2. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen 8,07
3. Amalie Grande Bjørnstad, Steinkjer 8,08
MS 200 m
1. Simen Dyrkoll Sigurdsen, Ranheim 22,39
2. Espen Tveit, Ranheim 22,81
3. Erik Tanawat Mikkeljord, Hattfjelldal 23,07
MS 60 m superfinale, men
1. Christian Mensah, Trondheim Friidrett 6,93
2. Simen Dyrkoll Sigurdsen, Ranheim 7,01
2. Erik Tanawat Mikkeljord, Hattfjelldal 7,01
7. Sander Konradsen, Hattfjelldal 7,75

DAG 2

G-14 600 m
1. Ole Daniel Prigge, IL Nybrott 1.45,08
2. Karl Emil Kjeldsand, Sandnessjøen 1.49,47
G-15 60 m (dag 2)
1. Henrik From Vesterlid, Hattfjelldal 7,82
2. Arne Olav Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 8,57
G-15 Lengde
1. Kajus Zilinskas, Sandnessjøen 4,79
G-16 60 m (dag 2)
1. Sander Konradsen, Hattfjelldal 7,76
G-17 60 m (dag 2)
1. Vegard Remnes, Sandnessjøen 8,08
G-18/19 400 m
1. Einar Bjøru, Sømna 58,19
G-18/19 Lengde
1. Petter Overland Fuglestrand, Steinkjer 5,16
2. Einar Bjøru, Sømna 4,78
J-11 600 m
1. Mali Opland Nyalwal, Herøy 2.07,20
2. Marie Kvalvaag Broberg, Utleira 2.14,44
3. Leah Levinsen Susegg, Steinkjer 2.16,70
4. Aurora Ansnes Igeland, Sandnessjøen 2.31,37
J-12 60 m (dag 2)
1. Kristine Næss, Utleira 9,24
3. Tomine Aleksandersen, Sandnessjøen 10,07
4. Dorthe Lorvik, Herøy 10,49
5. Embla Hestmark Dalen, Herøy 10,88
6. Inga Eriksen Valnes, Sandnessjøen 10,91
J-12 600 m
1. Kristine Næss, Utleira 2.09,51
2. Mira Iselin Mikalsen, Ogndal 2.12,67
3. Tomine Aleksandersen, Sandnessjøen 2.14,49
4. Dorthe Lorvik, Herøy 2.22,54
5. Inga Eriksen Valnes, Sandnessjøen 2.28,78
J-12 Høyde
1. Kristine Næss, Utleira 1,23
2. Inga Eriksen Valnes, Sandnessjøen 1,15
J-15 400 m
1. Iselin Evensen, Sømna 1.03,32
J-15 60 m (dag 2)
1. Iselin Evensen, Sømna 8,40
3. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 8,64
4. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 8,76
5. Guro Martine Brøndbo Dahl, Hattfjelldal 8,81
J-15 Lengde
1. Sigrid Forsmo Kapskarmo, Hattfjelldal 5,11
2. Emilija Lorina Kibalcica, Sandnessjøen 4,87
4. Tiril Charlotte Graven, Sømna 4,23
J-16 400 m
1. Ingrid Kilvær Nilssen, Herøy 1.04,85
J-16 60 m (dag 2)
1. Olianne Holme, Verdal 8,73
2. Mina Madeleine Hofstad, Hattfjelldal 8,87
3. Solveig Bjøru, Sømna 8,95
J-16 Lengde
1. Olianne Holme, Verdal 4,38
3. Solveig Bjøru, Sømna 4,36
J-17 400 m
1. Erle Musum Lyng, Verdal 57,69 1011
2. Emma Sofie Eriksen, Sandnessjøen 58,57

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags