Tre gull til Emma fra Sandnessjøen

FULL STREKK: Emma Sofie Eriksen fra Sandnessjøen vant lengde i Ungdomslekene på Stjørdal for 13-14 åringer.   FOTO: ARNE BRUNES

FULL STREKK: Emma Sofie Eriksen fra Sandnessjøen vant lengde i Ungdomslekene på Stjørdal for 13-14 åringer. FOTO: ARNE BRUNES

Av
Artikkelen er over 3 år gammel

Under Ungdomslekene i Stjørdal slo Emma Sofie Eriksen til med tre gull.

DEL

Ungdomslekene er Norges friidrettsforbunds satsing på 13 og 14-åringer, og det er tre regionmesterskap samtidig på Jessheim, i Osterøy og på Øverlands Minde i Stjørdal.

Sist helg var det fire utøvere fra Sømna IL og Sandnessjøen IL som deltokpå Stjørdal.

De konkurrerte på lag med andre fra Nordland friidrettskrets, og i lagkampen endte Nordland som nummer tre

Troppen fra Møre og Romsdal forsvarte fjorårsseieren.

Sluttstillingen i lagkampen:
1. Møre og Romsdal 365 poeng
2. Troms 333 poeng
3. Nordland 288 poeng
4. Sør-Trøndelag 258 poeng
5. Nord-Trøndelag 256 poeng
6. Finnmark 43 poeng

14-årige Emma Sofie Eriksen har drevet med friidrett i tre år, og forteller til Helgelands Blad at det gikk over all forventning i Ungdomslekene.

– Jeg håpet på gode resultater, men med det høye nivået her trodde jeg kanskje ikke på så mange gull, sier hun som vant lengde med fem centimeters margin, tresteg med 20 centimeters margin og 200m suverent.

10x80m stafett
1. Møre og Romsdal Friidrettskrets 1.37,7
2. Nord-Trøndelag Friidrettskrets 1.39,9
3. Troms Friidrettskrets 1.41,7
6. Nordland Friidrettskrets 1.44,8
(August Larem Svare, Karamjit Nahal, Oda Baustad, Runar Steinsvik Evjen, Lise Roll-Sneve, Malin Gram Rønninghaug, Henrik Alstadhaug, Astrid Johannessen Westlund, Trym Steiro-Daren, Emma Sofie Eriksen)

8 x 200 m stafett
1. Møre og Romsdal Friidrettskrets 3.39,70
5. Nordland Friidrettskrets 3.53,18
(Solveig Bjøru, August Larem Svare, Malin Gram Rønninghaug, Henrik Alstadhaug, Lise Roll-Sneve, Karamjit Nahal, Emma Sofie Eriksen, Esten Slaatsveen Kringhaug)

Individuelle resultater

J-13 60 m, finale Vind: -0,7
1. Tina Ngozi Ezeh, Selsbakk 8,15
5. Solveig Bjøru, Nordland 8,90

J-13 200 m
1. Anna Wang Ørjavik, Troms 27,17
6. Solveig Bjøru, Nordland 29,77

J-13 Slegge (2,0kg/110cm)
1. Elin Skavnes Våge, Dimma 27,19
9. Oda Baustad, Nordland 18,35

J-13 Spyd (400gr)
1. Tina Ngozi Ezeh, Selsbakk 32,76
7. Oda Baustad, Nordland 18,98

J-13 Diskos (0,6kg)
1. Kristin Mæhle, Vollan IK 24,93
9. Oda Baustad, Nordland 14,84

J-13 Kule (2,0kg)
1. Frida Elise Havik, Namsen 10,46
3. Oda Baustad, Nordland 9,98

J-13 Lengde satssone
1. Anna Wang Ørjavik, Troms 5,02
3. Solveig Bjøru, Nordland 4,64

J-13 Høyde
1. Frida Aasmoe, Troms 1,46
3. Solveig Bjøru, Nordland 1,36

J-14 Lengde
1. Emma Sofie Eriksen, Nordland 4,65
2. Nora Oline Bjørvik Flatås, Frol 4,60

J-14 60 m, finale Vind: -1,5
1. Frida Haugskott, Børsa IL 8,53
3. Emma Sofie Eriksen, Nordland 8,58

J-14 200 m
1. Emma Sofie Eriksen, Nordland 27,66
2. Elea Jørstad Bock, FIK Stein 28,02

J-14 Tresteg
1, Emma Sofie Eriksen, Nordland 10,21
2. Nora Oline Bjørvik Flatås, Frol 10,01

G-14 200m
1. Jonas Andre Ose, Dimma 24,55
8. Martin Bjøru, Nordland 26,85

G-14 Stav
1. Ivar Løwø, Troms 2,97
2. Martin Bjøru, Nordland 2,07

G-14 Tresteg
1. Esten Slaatsveen Kringhaug, Nordland 10,55
2. Martin Bjøru, Nordland 10,53

G-14 60m
1. Jonas Andre Ose, Dimma 7,54
8. Martin Bjøru, Nordland 8,40

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags