Slik blir det nye fylkestinget i Nordland

DEL

Fintellingen er ferdig og nå er det klart hvem som skal sitte i fylkestinget den neste perioden.

Lista over representanter er som følger:

Arbeiderpartiet

1 Tomas Norvoll 1972

2 Mona Nilsen 1973

3 Bjørnar Skjæran 1966

4 Hild Marit Olsen 1964

5 Knut Petter Torgersen 1955

6 Siv Dagny Aasvik 1978

7 Andreas Vestvann Johnsen 1994

8 Linda Veronika Eide 1971

9 Simon Johnsen 1995

10 Rita Lekang 1957

11 Odd Arnold Skogsholm 1972

12 Sonja Alice Steen 1953

Vara:

13 Per Christian B. Jacobsen 1973

14 Sandra Tønne 1994

15 Kjell Are Johansen 1965

16 Marianne Johansen 1980

17 Geir Tore Klæbo 1962

18 Laila Jusnes Kristiansen 1973

19 Jarl-Håkon Olsen 1993

20 Grete Bang 1956

21 Geir Rognan 1957

22 Evy Røymo 1971

23 André Møller 1968

24 Oddrun Ellingsen Storhaug 1967

25 Ola Arnfinn Loe 1966

26 Siv Helen Sigerstad 1972

27 Nathaniel Holan Larsen 2001

Senterpartiet

1 Svein Eggesvik 1964

2 Kari Anne Bøkestad Andreassen 1973

3 Karl Hans Rønning 1958

4 Kim Haugan Schei 1990

5 Monika Sande 1966

6 Kurt Jenssen 1955

7 Berit Hundåla 1959

8 Odd Arne Andreassen 1962

9 Svein Møllersen 1957

10 Anette Bang 2000

11 Svein Nilsen 1960

12 Tone Nordstrand 1961

Vara:

13 Iren Beathe Teigen 1980

14 Bent-Joacim Bentzen 1991

15 Mikael Rølvåg 1967

16 Britt Kristoffersen 1981

17 Ove Mortensen 1960

18 Aina Nilsen 1995

19 Asle Schrøder * 1955

20 Harald Lie 1971

21 Lillian Rasmussen 1957

22 Marthe Dahle 2000

23 Wanja Dahl 1955

24 Stein Iversen 1957

25 Bertrand Hardie 1958

26 Jan Otto Fiplingdal 1960

27 Hilde Lillerødvann 1976

Høyre

1 Beate Bø Nilsen 1965

2 Joakim Sennesvik 1992

3 Anita Lill Sollie 1965

4 Jim Simonsen Jenssen 1995

5 Marianne Dobak Kvensjø 1980

6 Stian Hiis Bergh 1984

7 Stig Tore Skogsholm 1977

Vara:

8 Elizabeth Åsjord Sire 1995

9 Ole André Bøhlerengen 1972

10 Odd Langvatn 1963

11 Anita Hegstad Marthinussen 1961

12 Lars Filip Paulsen 1979

13 Bodil Irene Bjørnaali Brattli 1957

14 John Arne Warholm 1953

15 Dina Solbakken 2000

16 Jørgen Thommesen Fjørtoft 1992

17 Solveig Fjelldal 1965

Fremskrittspartiet

1 Dagfinn Olsen 1966

2 Richard Dagsvik 1971

3 Kassandra Eleni Bredrup Petsas 1994

4 Allan Ellingsen 1984

Vara:5 Christina Skarheim 1991

6 Bjørn Larsen * 1967

7 Jan-Olav Opdal 1960

8 Grethe Anita Andersen 1966

9 Berhild Nilsen Rønning 1960

10 Viggo Willassen 1966

11 Kjell Ivar Vestå 1960

Rødt

1 Synne Høyforsslett Bjørbæk 1984

2 Per-Gunnar Skotåm 1953

3 Geir Jørgensen 1972


Vara:

4 Camilla Hestvik 1988

5 Per Anton Nesjan 1957

6 Astri Dankertsen 1981

7 Kent Storåker 1982

8 Hanne Bjerkvik 1982

9 Firas Abu-Salah 1976

SV - Sosialistisk Venstreparti

1 Aase Refsnes 1984

2 Marius Meisfjord Jøsevold 1975

3 Kirsti Saxi 1953

Vara:

4 Christian Torset 1970

5 Kurt Atle Hansen 1954

6 Line Tollefsen 1978

7 Karen Skogsholm 1999

8 Håvard Aasan Stubø 1977

9 Åshild Pettersen 1986

Miljøpartiet De Grønne

1 Håkon Møller 1982

2 Sirianna Stormo Pettersen 1999

Vara:

3 Thomas Johansen * 1976

4 Ina Flage Iversen * 1988

5 Christopher Hermansen * 1998

6 Danielle Hansen * 2000

7 Arne Robert Svendsen * 1973

Venstre

1 Arne Ivar Mikalsen 1970

Vara:

2 May Valle 1951

3 Ida Gudding Johnsen 1977

4 Anja Johansen 1969

5 Tarjei Svalbjørg 1998

Kristelig Folkeparti

1 Ingelin Noresjø 1976

Vara:

2 Hilde Elisabeth Holand 1979

3 Dagfinn Arntsen 1961

4 Edel-Marie Haukland 1997

5 Håkon Økland 1952

Artikkeltags