Se hvor mange som er over hundre år i din kommune

Bodil Eide er en av de tre i Vefsn kommune som er over 100 år. Hun fylte 100 år 22. desember 2018.

Bodil Eide er en av de tre i Vefsn kommune som er over 100 år. Hun fylte 100 år 22. desember 2018. Foto:

Fruktbarheten i Norge er rekordlav, mens det samtidig blir født langt flere enn det dør.

DEL

«Fruktbarheten i Norge er nå nede på rekordlave 1,56 barn per kvinne. Ikke siden 1987 er det født færre barn per år. Likevel fødes det fortsatt langt flere enn det dør, og vi blir stadig flere over 70 år», skriver Statistisk sentralbyrå i en analyse av befolkningsutviklingen i Norge.

I 2018 så økte folketallet i Norge med 33000, til 5328000.

I statistikken under kan du se hvor mange som er over hundre år i kommunene på Helgeland. Sammenlagt er det 1079 personer over 100 år i Norge, hvor 26 av disse kommer fra Helgelandskommunene. Fedje er den kommunen i Norge med størst tetthet av personer over hundre år, med 3,5587 over hundre per tusen. På Helgeland har Nesna den største tettheten, med 1,6741 over hundre per tusen.

Se hvor mange som er over hundre år i din kommune

Kommune100 år101 år102 år103 år104 år105 år eller eldreTotalt over 100BefolkningstallOver 100 per tusen
Alstahaug000000074150,0000
Vefsn3000033134030,2238
Leirfjord101001323201,2931
Grane000000014930,0000
Hattfjelldal000000013590,0000
Dønna000000013910,0000
Herøy100000117800,5618
Hemnes000000045010,0000
Rana42121010263150,3800
Bindal000000014500,0000
Sømna000000020140,0000
Brønnøy100000179160,1263
Vega000000012320,0000
Vevelstad00000004970,0000
Nesna111000317921,6741
Lurøy000000019040,0000
Træna00000004560,0000
Rødøy000000012380,0000
Meløy220100563310,7898
Sum13533142684807 

Tall hentet fra Kommunal Rapport.

Artikkeltags