På pallen i Gauldal 3-dagers

3-DAGERS: Mosjøen og Omegn cycleklubb har vært i Gauldal 3-dagers. Her er pallen M13-14 med Martin Solhaug Hansen som nummer tre fra venstre.

3-DAGERS: Mosjøen og Omegn cycleklubb har vært i Gauldal 3-dagers. Her er pallen M13-14 med Martin Solhaug Hansen som nummer tre fra venstre.

Av
Artikkelen er over 2 år gammel

Far og sønn Yngvar A. Hansen og Martin Solhaug Hansen kom på pallen sammenlagt i helgas ritt i Trøndelag.

DEL

Helgelendingene stilte sterkt i Gauldal 3-dagers utenfor Trondheim. En bra tropp fra Mosjøen og Omegn Cycleklubb og fra Sandnessjøen og Omegn Cykleklubb var med.

Dette er et rankingritt med kåring av sammenlagtvinnere for M/K 13-14, 15-16, junior, senior og master.

Rittet gikk over tre dager og med tempo fredag ettermiddag og fellesstarter både lørdag og søndag.

Yngvar vant sin masterklasse suverent, mens Martin ble nummer tre sammenlagt i M13-14.

I klasse M11-12 slo Karl Emil Kjeldsand til med seier i alle tre rittene. Denne klassen kåret ikke sammenlagtvinner.

Tempo

M11-12
1. Karl Emil Kjeldsand, SOCK 9:57
2. Leon Locke, SOCK 10:13
4. Dennis Sicat Olsen, SOCK 10:30
6. Oscar Eiden Lillevik, SOCK 10:41
7. Thorstein Johan Larsen, SOCK 10:56

M13-14
1. Jonas Osland, Flora CK 15:22
2. Adrian Kvernbråten, IL Sverre 16:16
3. Petter Elias Svaleng Jakobsen, Bodø CK 16:34
4. Sverre Einrem, MOC 17:03
6. Martin Solhaug Hansen, MOC 17:07
9. Erlend Nervik, MOC 17:31
12. Mathias Jægtvik, SOCK 18:33
13. Martin Andreas Larsen, SOCK 19:40
17. Sebastian Andre Edvardsen, SOCK 20:55
18. Simen Jægtvik Aas, SOCK 22:15

M15-16
1. Jørgen Vingen Ekren, Gauldal SK 0:13:45
20. Edin Johansen, MOC 16:32

M Senior
1. Asbjørn Madsstuen, Bygdø IL 18:15

K Senior
1. Ingrid Lorvik, CK Victoria 20:46

M50-54
1. Terje Hullstein, IF Frøy 20:17
5. Knut-Jørgen Larsen, SOCK 24:02

M45-49
1. Geir Møllegaard, TVK 19:14
2. Yngvar Alexander Hansen, MOC 19:16

M40-44
1. Øyvind Eid, Stiftstaden, SK Trondheim 20:06
3. Tor Arne Edvardsen, SOCK 24:34

Ritt 2 fellesstart

K10
Regine Solhaug Hansen, MOC

M11-12
1. Karl Emil Kjeldsand, SOCK 51:55
2. Leon Locke, SOCK 53:04
4. Dennis Sicat Olsen, SOCK 53:04
6. Oscar Eiden Lillevik, SOCK 58:05
8. Thorstein Johan Larsen, SOCK DNF

M13-14
1. Adrian Kvernbråten, IL Sverre 1:20:42
2. Jonas Osland, Flora CK 1:20:42
3. Petter Elias Svaleng Jakobsen, Bodø CK 1:25:02
4. Martin Solhaug Hansen, MOC 1:25:15
7. Sverre Einrem, MOC 1:26:29
8. Erlend Nervik, MOC 1:26:55
12. Mathias Jægtvik, SOCK 1:47:09
13. Sebastian Andre Edvardsen, SOCK 1:58:08
14. Simen Jægtvik Aas, SOCK 2:06:52
15. Martin Andreas Larsen, SOCK 2:06:54

M15-16
1. Dennis Gråsvold, Grenland SK 1:42:10
20. Edin Johansen, MOC 2:10:13

M45-49
1. Yngvar Alexander Hansen, MOC 2:56:41
2. Geir Møllegaard, TVK 3:07:06

Ritt 3 fellesstart

M11-12
1. Karl Emil Kjeldsand, SOCK 40:45
2. Tobias Løvdal, TVK 40:46
3. Dennis Sicat Olsen, SOCK 40:59
4. Leon Locke, SOCK 41:12
5. Dennis Gauldal SK 41:22
6. Oscar Eiden Lillevik, SOCK 44:54
7. Thorstein Johan Larsen, SOCK 50:00

M13-14
1. Adrian Kvernbråten, IL Sverre 1:01:13
2. Jonas Osland, Flora CK 1:01:13
3. Martin Solhaug Hansen, MOC 1:01:13
5. Sverre Einrem, MOC 1:04:09
6. Petter Elias Svaleng Jakobsen, Bodø CK 1:04:35
11. Erlend Nervik, MOC 1:14:30
12. Mathias Jægtvik, SOCK 1:24:46
13. Sebastian Andre Edvardsen, SOCK 1:24:48
14. Martin Andreas Larsen, SOCK 1:27:03
15. Simen Jægtvik Aas, SOCK 1:59:59

M15-16
1. Dennis Gråsvold, Grenland SK 1:52:13
16. Edin Johansen, MOC 2:17:47

M45-49
1. Yngvar Alexander Hansen, MOC 1:56:53
2. Geir Møllegaard, TVK 2:16:57

Sammenlagt 3-dagers

M40-44
Tor Arne Edvardsen, SOCK 1 ritt

M45-49
1. Yngvar Alexander Hansen, MOC 5:13:05
2. Geir Møllegaard, TVK 5:43:32

M50-54
Knut-Jørgen Larsen, SOCK 1 ritt

M13-14
2. Adrian Kvernbråten, IL Sverre
1. Jonas Osland, Flora CK
3. Martin Solhaug Hansen, MOC
4. Petter Elias Svaleng Jakobsen, Bodø CK
6. Sverre Einrem, Mosjøen og Omegn CK
11. Erlend Nervik, Mosjøen og Omegn CK
12. Mathias Jægtvik, Sandnessjøen OCK
13. Sebastian Andre Edvardsen, SOCK
14. Martin Andreas Larsen, SOCK
15. Simen Jægtvik Aas, SOCK

M15-16
1. Vegard Stokke, IF Frøy
15. Edin Johansen, MOC

Artikkeltags