Heltrøndersk i Majavassrennet

I toppen:  Ola Berget, Skauga imponerte igjen. Lørdag vant han sin klasse i Hattrennet og søndag bla han totalt nummer to i Majavassrennet.

I toppen: Ola Berget, Skauga imponerte igjen. Lørdag vant han sin klasse i Hattrennet og søndag bla han totalt nummer to i Majavassrennet.

Av
Artikkelen er over 3 år gammel

Det var trøndersk dominans i Majavassrennet søndag.

DEL

Vinneren Eirik Lorentsen fra Steinkjer har vært en god løper i mange år, og har blant annet en sjuendeplass fra 15 km i NM 2015. Han var snaue to minutter foran evigunge Ola Berget som igjen imponerte.

Ellers var det mange trøndere som vant sine klasser blant det over 30 som gikk i turklassene.

Grane iIL arrangerte Majavassrennet for 33. gang søndag.

Start og innkomst  var som vanlig ved Majavatn samfunnshus, og forholdene var gode til tross for at det var bløtt i sporet.

Resultatliste Majavassrennet, Grane IL arrangør
K 21-25
1. Karoline Bekkevold, Grane 1:50:35
K 51-55
1. Bente Berntsen, Elva/Namssk 2:04:44
K 56-60
1. Anita Berntsen Sæther, Elva/Namssk 2:24:37
M 17-18
1. Johannes Tyldum, Hållingen 1:14:44
2. Truls Hjellsand, Hållingen 1:16:10
3. Ivar Tverå, Korgen il, 1:19:59
M 19-20
1. Henrik Andreas Henriksen, Kolvereid 1:20:15
M 26-30
1. Eirik Lorentsen, Henning 1:08:20
2. Andreas Dahle, Sømna 1:18:54
3. Martin Julius Lillefjell 1:33:24
M 31-35
1. Ola A Eggen, Snåsa 1:20:21
M 41-45
1. Nils A Reinfjord, Sømna 1:12:19
2. Jan Inge Rosenvinge, Kolvereid 1:12:45
3. Even Olsen, Grane 1:20:41
M 46-50
1. Ståle Brennhaug, Fiplingdal il, 1:17:01
2. Jan Morten Rogstab, Elva/Namssk 1:23:28
3. Ole Arnfinn Reinfjord, Sømna 1:30:11
M 51-55
1. Werner Reinfjord, Sømna 1:25:59
2. Jo Terje Sagmo, Overhalla il, 1:28:58
3. Sten Vikestad, IL Kula 1:35:43
4. Stig Vikestad, IL Kula 1:36:01
M 56-60
1. Ola Berget, Skauga il, 1:10:24
2. Torstein Bjørhusdal, Elva/Namssk 1:21:28
M 61-65
1. Kenneth Solli, Drevja 1:24:07
2. Per Odd Fjær, Bangsund, 1:38:43
3. Kristian Foss, Botnan 1:41:28
4. Per Hammerstrøm, Vemundvik 1:52:34
5. Arnfinn Pettersen, Norconsult 2:06:34
M 71-75
1. Kjell Terje Hopen, Elvalandet 1:43:21
2. Bernt Ryggvik, Frosta 1:43:45
M 76-80
1. Asbjørn S Bjørhusdal, Namsskogan 2:02:11
2. Ingvald Evertsen, Spillum 2:06:36
M 80 og eldre
1. Odd Halseth, Stod 1:48:51

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags