Sju utøvere fra Hattfjelldal til UM

TO DISTANSER: Astri Farbu (t.h.) er en av sju hattfjelldalinger som skal delta i UM. Hun løper 200m og 400m.

TO DISTANSER: Astri Farbu (t.h.) er en av sju hattfjelldalinger som skal delta i UM. Hun løper 200m og 400m.

Artikkelen er over 2 år gammel

Friidretten i Hattfjelldal markerer seg igjen. De har sju utøvere i Ungdomsmesterskapet, og er en av de store klubbene.

DEL

– Det er ganske fantastisk at vi har ungdommer som har blitt så gode at de kan delta på nasjonalt nivå, sier trener Kjell Vidar Norheim.

UM innendørs er som et norsk mesterskap å regne for aldersgruppen 15-19 år. I år er det 700 deltakere.

Arrangementet går i Bærum, i samme hall som Tyrvinglekene ble arrangert tidligere i vinter. Der var også Hattfjelldal godt representert.

Sømna IL og Sandnessjøen IL har også utøvere i mesterskapet.

Live fra mesterskapet her

– Vi har forberedt oss godt, men som vanlig har vi hatt en del forkjølelse og smårusk som man gjerne har på denne årstida, sier trener Norheim.

Her er tidsskjemaet for utøverne fra de tre klubbene

Tidsskjema fredag 3. mars:

Sømna IL:
Einar Bjøru (G16) 1500m kappgang fredag kl 1830

Hattfjelldal IL:
Astri Farbu (J17) 400m kl 2025
Ståle Jarmund (G18/19) tresteg kl 1845
Erik Mikkeljord (G18/19) tresteg kl 1845
Laara Sparrok Larsen (G16) 60 m hekk forsøk kl 1705 og evt. finale 1805
Sondre Mjølkarlid (G16) 60 m hekk forsøk kl 1705 og evt. finale 1805

Tidsskjema lørdag 4. mars:

Sømna IL:
Einar Bjøru (G16) 60 m forsøk kl 1018

Sandnessjøen IL:
Emma Sofie Eriksen (J-15) 60m forsøk kl 0950 og lengde kl 1345

Hattfjelldal IL:
Ståle Jarmund (G18/19) og Erik Mikkeljord (G18/19) 60m forsøk kl 1206, semifinale kl 1328 og evt finale kl 1425
Vegard Steinbakken (G16) 800 m kl 1505
Laara Sparrok Larsen (G16) og Atle Skundberg (G16) 60m forsøk kl 1018, semifinale kl 1138 og evt finale kl 1400
Laara Sparrok Larsen (G16) og Sondre Mjølkarlid (G16) lengde kl 1430

Tidsskjema søndag 5. mars:

Sandnessjøen IL:
Emma Sofie Eriksen (J15) 200m forsøk kl 1025 og evt. finale 1335

Hattfjelldal:
Astri Farbu (J17) 200m forsøk kl 1235 og evt finale kl 1350
Erik Mikkeljord (G18/19) 200m forsøk kl 1200 og finale kl 1420
Ståle Jarmund (G18/19) lengde kl 1315
Atle Skundberg og Laara Sparrok Larsen (G16) 200m forsøk kl 1050 og evt finale kl 1410
Sondre Mjølkarlid, Vegard Steinbakken, Laara Sparrok Larsen og Atle Skundberg 4x200m stafett kl 1555

Send inn tekst og bilder «

DEL MED OSS: Skriv om ditt lag og din sportsopplevelse!

Artikkeltags