– I dag kjører vi ei litt hardere økt med med tempo og fysikk. Utover uka roer vi oss mer mot kamp, forteller Johnsen.

Johnsen mener Glimt er sterke der. Han påpeker at MIL har mange gode enkeltspillere, men at Glimt er sterkere satt i hop som lag.

– De er det beste laget i Norge akkurat nå, så jeg håper folk i byen er klar over hvem som kommer, sier Johnsen.

Han håper på en fotballfest og tenker at det kommer til å bli en kamp de husker resten av livet.

Har spilt mot Glimt tidligere

Håkon Stenersen gleder seg til kamp og tenker at det blir artig. Stenersen har spilt mot Glimt tidligere, men tror det blir artig uansett.

– Vi har vel strengt tatt ikke kjangs, men det blir et lite avbrudd fra vår vanlige hverdag med poengjag og kanskje litt høye skuldre, tenker Stenersen.

Han håper mange tar turen for å se på kampen og at det blir en fest, selv om det ikke er meldt det beste været.

For Jakub «Kuba» Kadziolka blir dette en stor kamp.

– Det blir høydepunktet i karrieren så langt, forteller Kuba. Han håper Glimt kommer med de beste spillerne, og at publikum kjenner sin besøkelsestid.

Frykter dem ikke

Trener Jonas Bang sier at torsdag blir en dag de gleder seg til, der de får møte Norges desidert beste lag akkurat nå. Han forteller at MIL har jobbet lenge og målrettet for å være der de er nå.

- Vi respekterer Glimt, men vi frykter dem ikke, sier Bang. Han mener det er lærerikt å få teste seg mot de beste.

- Jeg håper de kommer med noen spillere fra 1. rekka. Det blir uansett mye læring i det og en opplevelse vi husker om 50 år, avslutter Bang.